Anne Ve Bebek Sevgisi 

Anne Ve Bebek Sevgisi 

Anne ve bebek arasındaki ilişki sadece anne olanların anlayabildiği dünyadaki en güçlü bağlardan biridir. Babanızla, amcanızla, akrabalarınızla, arkadaşlarınla ne kadar yakın da olsanız anne ve bebek arasında olan bağı asla kuramazsınız. Bunun sebebi ise bebeğin anneye olan sevgisi ve annenin o bebeği dünyaya getirmek için yaptığı fedakarlıklardır.

Düşünün bir, tam 9 ay boyunca karnınızda başka bir insanı taşıyor, onun solumasını, boşaltım yapmasını, yemek yemesini sağlıyorsunuz. 9 ayın sonunda artık bitti, artık doğuruyorum diyip hamilelikten bile zor, geceleri sizi uyutmayacak, sizi halsiz düşürecek bir döneme giriyorsunuz. Hepsi onun için, sağlıklı bir şekilde büyütmek istediğiniz bebeğiniz için. Eğer çevresi iyiyse ve siz de bebeğinizi doğru bir şekilde yetiştirdiyseniz hakettiğiniz şekilde size değer verir, sizi sever ve yaşınız kaç olursa olsun size bakar ve sizle ilgilenir.

Anne ve bebek arasındaki bağ budur ve hiçbir şey onu kopartamaz. Bunu tüm anne ve bebekleri arasında görebilirsiniz. Bu ilişki bazı annelerde daha hamile bile kalmadan, olacak bebeğinin ismine karar verirken oluşur, bazılarında da binbir fedakarlıkla dünyaya getirdiği bebeğini ilk kez eline aldığında. Kısacası anne ve bebek arasındaki ilişki hiçkimse tarafından oluşturulamaz, bu ilişki ender ve eşi bulunmazdır.

Anne Sevgisi

Anne sevgisinin yerini kimsenin dolduramayacağını herkes bilir. Bunun en önemli sebebi annenin çocuğunu dünyaya getirmek için yaptığı sınırsız fedakarlık ve katlandığı problemlerdir. Anne tüm sevgisini ve ilgisini hiç bir karşılık beklemeden çocuğuna verir.

Tek beklediği şey çocuğunun da onu sevmesi, ona karşılık vermesidir.  Herkes annesini sever ve çoğu dinde annelik kutsal gösterilmiştir. “Cennet annelerin ayakları altındadır” hadisi de bunu fazlasıyla kanıtlar. Annemize ne kadar iyilik yapsak da onu ne kadar sevsek de asla onun yaptığı fedakarlıklarla yarışamayız. Bu yüzden annemizi ne olursa olsun ne gerekiyorsa gereksin korumalı, bakmalı ve ilgi göstermeliyiz.

Çoğunluğun yaptığı gibi 18 yaşında iletişimimizi kesip yaşlanınca ona bakmayı reddedersek hakkını hiç bir zaman ödeyemeyiz. Annelerimizin sevgisini ve fedakarlıklarını hiç bir bedelle ölçemeyiz.

Yorumlarınızı Önemsiyoruz

Siz değerli takipçilerimizin yorumlarını önemsiyoruz. Anne Ve Bebek Sevgisi   isimli yazımıza görüş ve önerilerinizi gönderebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tasarım ve Kodlama : Afyon Web Tasarım