Annenin Aile Yaşamındaki Önemi

Annenin Aile Yaşamındaki Önemi

Anne bildiğimiz gibi aile yaşantısındaki en önemli bireylerden biridir. Çocuğun tüm hayatı boyunda yanında olan, 9 ay hamilelik boyunca bebeği taşıyan, aylarca emziren, oyunlar oynatan, evde eğitim veren çocuğun en yakınındaki kişidir anne. Sadece çocuk için değil, annenin aile yaşamındaki önemi de büyük bir etki gösterir. Anne aileyi bir arada tutan merkezdeki kişidir basitçe. Annenin görevi çok önceden, daha çocuk doğmadan 9 ay önce başlar. Sıkıntılı bir hamilelik dönemine girecek olan anne sık sık mide bulantılarıyla, baş dönmeleriyle, halsizliklerle uğraşacaktır aylarca. Bir de çalışıyorsa işi çok daha zor olacaktır.

Aylar böyle geçtikten sonra vakit doğuma yaklaşır. Anne yerinden bile kıpırdayamaz ve gün içindeki en hareketli aktivitesi tuvalete gitmektir. Böyle de haftalar geçer ve sıra doğuma gelir. Anne bir insanın çekebileceği en yüksek şiddetli acılardan birini çekmek üzeredir. Sıkıntılar ve bitmek bitmeyen problemler eşliğinde doğum yapılır ve güzeller güzeli bir çocuk doğar.

Anne belki çok zor ve çalkantılı bir süreden geçmiştir ama bebeğini ilk kez eline aldığında bu zorlukların hepsini unutur, hatırlasa da bir şey değişmeyecektir, çünkü onun artık bir bebeği vardır, uğruna her şeyi yapabileceği her zaman seveceği bir bebeği vardır. İşte anne görevinin daha yeni yeni başladığını anlar. Sıra bu eşsiz çocuğu yetiştirmektedir. İşte annenin aile yaşamındaki önemi budur ve kimse bununla yarışamaz.

Benzersiz Anne Sevgisi

Annenin bebeğine duyduğu sevgi daha bebek karnındayken başlar. Hissettiği bir tekme bile annenin mutlu olması için yeter, ona çocuğunu ve sevgiyi hissettirir. Bir annenin bebeğini ilk kez eline aldığında hissettiği benzersiz anne sevgisi hiçbir şey ile tarif edilemez.

Çocuk bu sevgiyi hayatı boyunca koşulsuz şartsız bir şekilde üzerinde hissedecek, kim ne derse desin annesi için çok önemli olduğunu bilecektir. Bu sevgi öyle güçlüdür ki anne yaşlanınca çocuk anneyi umursar, ona bakar ve annenin yaptığı fedakarlıkları bu sefer de çocuk annesine yapar. İşte benzersiz anne sevgisi budur ve bu kadar güçlüdür.

Yorumlarınızı Önemsiyoruz

Siz değerli takipçilerimizin yorumlarını önemsiyoruz. Annenin aile yaşamında ki önemi isimli yazımıza görüş ve önerilerinizi gönderebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tasarım ve Kodlama : Afyon Web Tasarım