Gebelikte En Merak Edilen 7 Soru

Gebelikte En Merak Edilen 7 Soru

Kadınlar hamile kaldıklarında hayatlarının en önemli günlerini yaşamaya başlamaktadırlar. Alışık olmadıkları bu durumda da akıllarına birçok soru gelmektedir.

Gebelikte Merak Edilenler

Gebelikte merak edilen sorular birden fazladır. Gebelik kadınların en hassas dönemleri arasındadır. Kadınlar, eğer gebe oldukların şüpheleniyorlar ise öncelikle “gebelik belirtileri nelerdir” diye araştırma yapmaya başlarlar. Gebelik belirtilerinin en başında genelin de bildiği üzere adet gecikmesidir. Kadınlarda adet dönemi gecikince hemen akıllara acaba gebe miyim sorusu gelir. Diğer bir gebelik belirtisi ise mide bulantısı ve aşırı yorgunluktur. Bu gibi belirtileri yaşayan anne adayları hamile olup olmadığını kesinleştirmek adına mutlaka bir doktora başvurarak beta- hcg hormonlarına baktırmalıdırlar. Anne adaylarının merak ettiği soruların bir diğeri de bebeğin cinsiyetlerinin ne zaman belli olacağıdır. Bebeklerin cinsiyeti gebeliğin 16. Haftasında net bir şekilde belli olacaktır. Hamilelikte merak edilen diğer bir soru ise folik asit desteğidir. Folik asit bebeklerin beyin ve sinir sistemlerinin gelişimi açısından büyük önem arz eder. Folik asit gebeliğin 12. Haftasına kadar kullanılmalıdır.

Gebelikte En Çok Merak Edilen Sorular?

Gebelik annelerin en dikkatli ve hassas olmaları gereken dönemlerdendir. Bebeklerinin gelişimi için hamilelikte yapılan her şey en ince ayrıntısına kadar düşünülmelidir. En başta hamile olanlar yediklerine ve içtiklerine dikkat etmelidirler. Bebeklerinin sağlıklı bir şekilde gelişebilmesi adına anneler sağlıklı bir şekilde beslenmelidirler. Ayrıca annelerin hamilelik döneminde egzersiz yapmaları da büyük önem taşır. Hamilelik döneminde yapılan egzersizler sayesinde anne daha kolay doğum yapar, kendi sağlığı ve bebeğinin sağlığı açısından egzersiz yapmak önemlidir. Hamile kişiler egzersiz yaparken kendilerini çok zorlamamalıdırlar. Aksi halde bebeğe istemeyerek de olsa bir zarar gelebilir. Bu yüzden yalnızca doktor gözetiminde verilerin egzersizler uygulanmalıdır. Şimdi sizlere hamilelerin en çok merak ettikleri soruları sıralayacağız.

  • Hangi aralıklar ile doktor muayenesine gitmeliyim?
  • Hamilelikte mide bulantısına iyi gelen besinler nelerdir?
  • Folik asit nedir?
  • Kramplar neden olur?
  • Olası bir kanama durumunda ne yapılmalı?
  • Çatlaklar geçer mi?
  • Hamilelik döneminde tarama testleri yaptırmalı mıyım?

Yorumlarınızı Önemsiyoruz

Siz değerli takipçilerimizin yorumlarını önemsiyoruz. Gebelikte En Merak Edilen 7 Soru isimli yazımıza görüş ve önerilerinizi gönderebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tasarım ve Kodlama : Afyon Web Tasarım