Baba Olmanın Getirdiği Sorumluluklar

Baba Olmanın Getirdiği Sorumluluklar Nedir ?

Çoğu insan çocuğunun olmasını ister ama herkes çocuğuna bakması gerektiği gibi bakamaz, ilgilenmesi gerektiği gibi ilgilenemez. Bunun en önemli sebeplerinden biri de insanların sorumluluklarından kaçmalarıdır. Eğer ebeveynler sorumluluklarını yerine getirirlerse hem aile ortamı için hem de çocuk için en iyisi olur.

Peki ama anne yada baba olmanın getirdiği sorumluluklar nelerdir? Aslında saatlerce uğraşmak ya da tüm gününüzü vermek gerekli değildir. Yapmanız gereken şey bunu doğru şekilde yapmanızdır. Baba olarak ilk sorumluluğunuz anne hamile iken ona bakmanız ve ilgilenmenizdir. Anne için hamilelik dönemi çok sıkıntılı geçebilir. Hem eşiniz hem de bebek için sağlıklı olacak şey eşinize yardımcı olmak, onunla ilgilenmek ve stresini atmak olacaktır. Hamilelik sağlıklı bir şekilde geçti diyelim. Bir bebeğiniz oldu ama gece gündüz dinlemeden sürekli ağlıyor ve annesi sürekli onla ilgilenmek zorunda kalıyor. Baba olmanın getirdiği sorumluluklardan biri de bebekle ilgilenmektir.

Bebek büyüdü diyelim. Artık örnek alacak birine, bir idole ihtiyacı vardır. Unutmayın, çocuğunuza her şeyini siz öğreteceksiniz. Geleceğinin şekillendirilmesinde size ihtiyacı var ve sizin fikirlerinizin peşinden gidecek. Bu yüzden kötü alışkanlıklarınız varsa bile bırakmalı, tamamen çocuğunuzun olmasını istediğiniz kişiye bürünmelisiniz. Çok şey istiyor gibi görünebilir ama çocuğunuz kaç yaşında olursa olsun size mutluluk verecek ve sizi koşulsuz şartsız bir şekilde sevecektir.

Baba Olarak Çocuğunuzu Yetiştirme

Dikkatli olmanız gereken şey anne baba olmanın gerektirdiği sorumlulukları aksatmadan yerine getirmeniz ve ertelememeniz. Eğer bir çocuğun ebeveynlerinden beklediği şeyleri yaparsanız size hayatı boyunca minnet duyacak ve sevecektir. Sizin ona çocukken baktığınız gibi o da size yaşlanınca bakacak size bakarken sorumluluklarından kaçmayacaktır.

Dediğim gibi önemli olan şey sorumluluklarınızı tam anlamıyla yerine getirmek ve ailenize ihtiyaçları olan şeyleri sağlamak için uğraşmaktır. Bunları yaparsanız fazla bir şeye gerek kalmadığını görecek ve anlayacaksınız. Ayrıca bunun bedelini fazlaca alacak, çocuğunuzun yaptığı her harekette mutlu olacak, onu her şeyden çok sevecek ve değer vereceksiniz.

Bir aile kurmak, çocuk yapmak ve onların koşulsuz bir şekilde sizi seveceğini bilmek tüm bu sorumluluklara kesinlikle değer.

Yorumlarınızı Önemsiyoruz

Siz değerli takipçilerimizin yorumlarını önemsiyoruz. Baba Olmanın Getirdiği Sorumluluklar isimli yazımıza görüş ve önerilerinizi gönderebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tasarım ve Kodlama : Afyon Web Tasarım