Hamilelik Döneminde Cinsellik

Hamilelik Döneminde Cinsellik

Hamilelik döneminde cinsellik yaşanmaması gerektiği sadece bir halk efsanesidir. Hatta sanılanın aksine uygun koşullarda cinsel ilişki yaşanması anne için daha iyidir. Hormonları kontrol altına alır ve stresi atmasına yardımcı olur. Tabi ki bazı şeylerden kaçınılmalıdır ama bu cinsel ilişki yaşanmasına engel değildir.

Karın bölgesi sıkıştırılmayacak ve rahat edilecek bir pozisyonda ilişkiye girilebilir. 30 haftaya kadar bir sorun olmamakla beraber herhangi bir ekstrem durumda ilişkiye girilmemelidir. Normal dönemdeki gibi değil, bu dönemde daha çok dikkat edilerek ve sağlığınıza dikat edilerek ilişkiye girilmelidir. Bunlara dikkat edildiği sürece hamilelik döneminde cinsellikde bir sorun olmaz hatta anne için olumlu yönde bir etki gösterir.

Stresi azaltır, hormonları dengeler ve rahatlamasını sağlar.

Hangi Durumlarda Cinsellik Olmaz

Eğer doktorunuz bebek sağlığı için ilişkiyi yapmamanız gerektiğini söylüyorsa kesinlikle dinlemelisiniz. Bir önce ki gebeliğinde kronik olarak rahatsızlık geçirmiş olanlar veya düşük yapmış olan anneler kesinlikle doktoruna cinsel ilişki konusunda danışmaları gerekir.

Hamilelikte cinsel ilişki konusunda son olarak doktorunuza danışınız ve o şekilde haraket ediniz.

Yorumlarınızı Önemsiyoruz

Siz değerli takipçilerimizin yorumlarını önemsiyoruz. Hamilelik Döneminde Cinsellik Gerekenler isimli yazımıza görüş ve önerilerinizi gönderebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tasarım ve Kodlama : Afyon Web Tasarım