Hamilelikte Giyim

Hamilelikte Giyim Nasıl Olmalı ?

Hamilelikte en az beslenme kadar giyim de önemlidir. Hamilelikte giyim yanlış yapılırsa bebeğin gelişimini kötü yönde etkileyebilir. Bu yüzden titiz bir şekilde size uygun kıyafetler alınmalı, günlük yaşamda giydiğiniz şeyler tercih edilmemelidir.

Çoğu kadın bunu önemsiz olarak görse de bebeğiniz ve sizin için son derece önemlidir. Peki hamilelikte giyimin normalden farkı nedir? Hamileyken giyeceğiniz kıyafetlerde  en önemli olay rahatlıktır. Genellikle bol, hava alan geniş kıyafetler giyilmesi tavsiye edilir. Asıl amaç sizi ve bebeğinizi rahatlatmaktır. Diğer bir önemli husus ise kıyafetin yapıldığı kumaştır.

Hamilelikte giyim için olabildiğince doğal, el yapımı kıyafetler tercih edilmelidir. Bazı fabrika çıkışlı kıyafetler sorun çıkarabilir. Ayrıca dokusu hava alan, esneyebilen, sizi rahat ettirecek şeyler tercih edilmelidir. Dediğimiz gibi, hamilelikte giyimde en önemli şey kesinlikle konforunuz olmalıdır. Peki Pantolon seçimi nasıl yapılmalı? Pantolon seçimi diğer kıyafetler gibi rahat olanlardan seçilmelidir. Hamile pantolonları bu ihtiyacınızı fazlasıyla yerine getirecektir.

Sadece hamileler için tasarlanmış olan bu pantolonlar sizin rahat etmenizi sağlayacaktır. Diğer bir önemli husus ise iç çamaşırı seçimidir. İç çamaşırı vücudunuza en çok temas eden kıyafet olduğu için önem verilmelidir. İç çamaşırı doğal, hava alan, ferah materyallerle yapılmış olmalıdır. Diğer bir önemli mevzu ise ayakkabı seçimidir. Olabildiğince rahat, ayağınıza hava aldıracak, sizi rahat ettirecek spor ayakkabılar veya sandaletler seçilmelidir. Dediğimiz gibi, hamilelikte giyimde en önemli olan şey rahatlık ve konfordur. Bunlar stresi azaltır ve bebeğinizin gelişimine katkı sağlar.

Kıyafet Alışverişi Ne Zaman Yapılmalı

Hamilelik kıyafetleri alışverişi ne zaman yapılmalı? Her kadına göre kilo alma ve bebeğin büyümesi durumu değişse de genellikle ilk 3 ay yeni kıyafet alışverişine gerek yoktur. 3 ay sonra vücudunuz tam anlamıyla değişmeye ve bebeğiniz büyümeye başlar.

Daha hamile kalmadan veya hamile olduğunuz belli olduğu anda alışveriş yapmanın hiç bir anlamı yoktur. Diğer bir kaçınmanız gereken şey ise alışverişi abartmanızdır. Hayatınızda hamileliği çok kere yaşamayacağınız için bir dolap dolusu kıyafet satın almaya hiç gerek yoktur.

Yorumlarınızı Önemsiyoruz

Siz değerli takipçilerimizin yorumlarını önemsiyoruz. Hamilelikte Giyim Nasıl Olmalı  isimli yazımıza görüş ve önerilerinizi gönderebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tasarım ve Kodlama : Afyon Web Tasarım